مقالات

گردشگری در کرمانشاه

Rate this post

جاذبه های دیدنی کرمانشاه

جاذبه های دیدنی کرمانشاه

به کجا سفر کنیم

کسانی که از ایران به کشورهای دیگر سفر می‌کنند بسیار زیاد هستند. این افراد به دلایل زیادی به خارج از کشور سفر می‌کنند. مانند گردشگرانی که برای دیدن مناطق دیدنی دیگر کشورها یا به دلایل دیگر مانند تحصیل، ماجراجویی، سفر کاری، دیدن اقوام خارج از کشور و…. اما بین این مسافران گردشگرانی که به‌قصد تفریح و گشت‌وگذار سفر می‌کنند را می‌توان به دودسته تقسیم نمود. دسته اول گردشگرانی هستند که بسیار سفر می‌روند و ایران‌گردی خود را انجام داده‌اند. دسته دیگر گردشگرانی هستند سفرهای داخلی را بسیار کم‌تجربه کرده‌اند و با کمترین آشنایی را با مناطق دیدنی در ایران دارند. متأسفانه فراوانی در دسته دوم بسیار بالاتر از دسته اول است.

اما چرا ایرانی‌ها تمایل زیادی به سفرهای خارجی دارند؟

همان‌طور که ما ایرانی‌ها تمایل به سفرهای خارجی داریم این واقعیت نیز وجود دارد که خارجی‌ها هم تمایل زیادی به سفر به ایران ندارند. سؤال اصلی اینجاست… علت چیست؟

عمده‌ترین علت عدم شناخت گردشگران داخلی و خارجی ایران است. کشوری با قدمت بسیار و پرجاذبه ایران وزارت گردشگری ندارد! جای تعجب نیست؟! همواره وابستگی به درآمدهای نفتی ما را از منبع درآمدی که گردشگری دور کرده است.

با یک مثال ساده به تفاوت درآمد حاصل از نفت و درآمد حاصل از گردشگری می‌پردازم. یک کشاورز را تصور کنید… این کشاورز در زمین خود گنجی پیدا می‌کند. گنج را درجایی مخفی می‌کند و هرازگاهی برای خرج خود مقداری از آن را می‌فروشد. این گنج حتی اگر تا آخر عمر برای او کافی باشد اما آینده‌ای خوبی برای فرزندان خود رقم نخواهد زد زیرا روزی این گنج تمام خواهد شد. در مقابل فردی را در نظر بگیرید که گنجی را یافته و آن را در موزه‌ای قرار می‌دهد. افراد زیادی برای دیدن موزه می‌روند. نه‌تنها گنج در سرای جای خود است بلکه منبع درآمدی پایدار برای خود تهیه‌کرده است.این درآمد برخلاف اولی پایدار است.

جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه

جاذبه های دیدنی کرمانشاه – طاق‌بستان

برای کسانی که نام کرمانشاه را شنیده‌اند نام طاق‌بستان نیز آشناست . این اثر تاریخی از زمان ساسانیان از قشنگ‌ترین جاذبه‌های دیدنی منطقه غرب ایران است . در کنار زیبایی نقوش به‌کاررفته در این اثر زیبایی طبیعت نیز چشم‌نوازی می‌کند. این اثر در شمال شهر کرمانشاه قرارگرفته است. موقعیت مکانی اثر برای بازدیدکنندگان خود یک مزیت محسوب می‌گردد . اگر در انتخاب محل اقامت در کرمانشاه مکان مناسبی را انتخاب کنید… می‌توانید حتی پیاده به این مکان بروید، کوه‌نوردی کنید، از جاذبه‌های طبیعی آن لذت ببرید و از پارک‌های نزدیک آن استفاده کنید و از چندین رستوران زیبا اطراف طاق‌بستان نیز انواع غذاهای خوشمزه و لذیذ را میل نمایید. سفارش می‌شود حتماً دنده کباب‌های معروف کرمانشاهی را در منوی غذایی خود قرار دهید.

بیستون

بیستون

تکیه معاون الملک

تعداد کمی از افرادی که به کشورهای خارجی مسافرت می‌کنند تکیه معاون الملک کرمانشاه را دیده‌اند . اما شاید جالب باشد که از این اثر به‌عنوان بزرگ‌ترین تکیه مینا توری جهان یاد می‌شود . به‌عنوان یک ایرانی نشناختن چنین آثاری و عدم بازدید از آن‌ها جای بس تأسف دارد. عدم مدیریت و اطلاع‌رسانی دقیق نسبت به آثار گردشگری داخلی ضربه‌ای بس بزرگ به درآمدهای گردشگری ایران می‌زند.

اجاره سوئبت

تکیه معاون الملک

جاذبه های دیدنی کرمانشاه – دربند صحنه

بعد از شهر کرمانشاه از هر ورودی شهر که خارج شویم جاذبه‌های گردشگری زیادی را پیش روداریم . این از قشنگ‌ترین جاذبه‌های توریستی است. که شاید با توجه به کوچکی شهر آن‌چنان‌که باید موردتوجه قرار نگرفته است دربند صحنه باشد. شهر صحنه از خوش آب و هواترین شهرها می‌باشد . آبشار دربند هرساله افراد زیادی را به خود جذب می‌کند. قرار گرفتن تاریخ و طبیعت را می‌توان در این مکان دید . ازیک‌طرف دربند و آبشار آن خودنمایی می‌کند و از جای دیگر گور دخمه دوطبقه زیبا که به روایتی قصر اسطوره‌های عشق (شیرین و فرهاد) در آن قرار دارد.

اجاره سوئیت

دربند

اجاره سوئیت

دربند

اجاره سوئیت

گوردخمه

جاذبه های دیدنی کرمانشاه – بیستون

در سال  2006 این اثر زیبا در یونسکو ثبت شد. اثری که نام و آوازه‌اش شهرت جانی دارد. گردشگران خارجی که به کرمانشاه می‌آیند معمولاً بعد از طاق‌بستان دومین سفرشان به بیستون است. سنگ‌نوشته‌ای در پای کوه؛ که تصور چگونگی ساخت چنین اثری در  زمان داریوش اول هخامنشی (۵۲۱-۴۸۶ پیش از میلاد) ذهن هر فردی را به خود مشغول می‌کند. اما زیبایی‌های بیستون تنها این سنگ‌نوشته نیست. در فاصله کمی از این اثر کاروانسرای صفوی قرار دارد. کاروانسرایی بسیار زیبا که در طبیعت خیره‌کننده منطقه خودنمایی می‌کند.

اجاره سوئیت

سنگ نوشته بیستون

اجاره سوئیت

کاروان سرا

به کجا سفر می کنید؟ در جای جای ایران همراه شماییم.

تیم تخصصی کورد سوئیت در یک مجموعه از مقالات سعی بر آن دارد که جاذبه های دیدنی کرمانشاه را برای علاقه‌مندان معرفی کند. ما قصد داریم با اجاره سوئیت ،آپارتمان ، خانه‌های مبله، تک خواب، دو خواب و…. برای گردشگران تمام ایران در شهرهای مختلف هزینه‌های سفر را کاهش داده و بهترین مکان برای استراحت با ارزان‌ترین قیمت را تهیه کنیم. هنگام سفر به‌جای جای ایران با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید. تماس با ما

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

اجاره سوئیت در کرمانشاه

اجاره سوئیت در کرمانشاه بانه سنندج